RizVN Login

Logowanie do serwisu i archiwumPrenumerataKontakt misyjne drogi

  Misyjne Drogi logo

 

Intencja misyjna:

Aby wobec nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej mogli świadczyć o miłości do ubogich i aby mieli udział w tworzeniu bardziej braterskiego społeczeństwa.

Misyjne Drogi

misyjne drogi numer archiwalny

misyjne drogi numer archiwalny

misyjne drogi numer archiwalny

misyjne drogi numer archiwalny

Błąd
  • Table './misyjnesql/jos_vvisitcounter' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT count( * ) AS records, MAX( id ) AS max FROM jos_vvisitcounter
  • Table './misyjnesql/jos_vvisitcounter' is marked as crashed and should be repaired SQL=SELECT COUNT(*) FROM jos_vvisitcounter WHERE tm BETWEEN UNIX_TIMESTAMP(DATE_FORMAT(NOW(), "%Y-%m-01")) AND UNIX_TIMESTAMP(DATE_FORMAT(NOW(), "%Y-%m-01") + INTERVAL 1 MONTH)

Filipiny: modlitwy za ofiary tajfunu i pomoc z całego świata

Rozmiar tekstu:
Zaczerpniete z http://www.rzeszow4u.plKonferencja Biskupów Filipin (CBCP) wezwała do ośmiodniowej modlitwy za ofiary tajfunu Haiyan. Wszystkie Msze św. w dniach 11-19 listopada na terenie całego kraju powinny być odprawiane w intencji tysięcy osób, które zginęły i wszystkich dotkniętych przez kataklizm - oświadczył przewodniczący episkopatu abp Socrates Villegas. Z całego świata napływa pomoc dla Filipińczyków. Papież Franciszek za pośrednictwem Papieskiej Rady Cor Unum przekazał na ten cel 150 tys. dolarów.
Jak poinformowało ministerstwo spraw zagranicznych w Manilii, trwa międzynarodowa pomoc dla Filipin. Zadeklarowały ją już 22 państwa, Unia Europejska i Tajwan. Obejmuje ona wydelegowanie służb poszukiwawczych i ratowniczych, personelu medycznego, zaopatrzenie w żywność, wodę pitną, namioty, koce i inne środki pomocy, szczepionki i lekarstwa, a także podstawienie do dyspozycji statków i samolotów oraz organizowanie zbiórek pieniężnych.

Organizacja Narodów Zjednoczonych zapewniła filipiński rząd o dalszej międzynarodowej pomocy finansowej. Obecnie ONZ opracowuje plan działań na rzecz pomocy i odbudowy obszarów dotkniętych katastrofą. Do miasta Tacloban skierowano oddziały techniczne i batalionu ds. spraw specjalnych filipińskiej armii.

Ministerstwo zdrowia stale mobilizuje nowe siły. W region szczególnie dotknięty katastrofą, na liczącą ponad 21 tys. km kw. wyspę Visayas, skierowano 56 osób personelu medycznego.

Według doniesień rządowych zaczęło funkcjonować lotnisko w Tacloban, które jest stolicą najbardziej dotkniętej tajfunem prowincji Leyte. Jest ono obecnie dostępne tylko do ewakuacji ludności i dostarczania środków pomocy.

Jak poinformował w najnowszym biuletynie urząd ds. nadzwyczajnych dotychczas udało się zidentyfikować zwłoki 255. Niestety wiele miejsc dotkniętych tajfunem jest nadal niedostępnych dlatego dokładna liczba śmiertelnych ofiar jest nieznana. Szacuje się, że jest ich co najmniej 10 tys.

W niedzielę podczas spotkania na Anioł Pański w Watykanie o pomoc i modlitwę w intencji Filipin zaapelował papież Franciszek. Za pośrednictwem Papieskiej Rady Cor Unum przekazał dzisiaj Kościołowi na Filipinach 150 tys. dolarów.

| Inne

Komentarze

intencje gregoriańskie

Studnia morondava madagaskar misje oblaci

Polecamy:

54.91.201.136
17.jpg

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: