RizVN Login

Logowanie do serwisu i archiwumPrenumerataKontakt misyjne drogi

  Misyjne Drogi logo

 

Intencja misyjna:

Aby wobec nierówności społecznych chrześcijanie Ameryki Łacińskiej mogli świadczyć o miłości do ubogich i aby mieli udział w tworzeniu bardziej braterskiego społeczeństwa.

Misyjne Drogi

misyjne drogi numer archiwalny

misyjne drogi numer archiwalny

misyjne drogi numer archiwalny

misyjne drogi numer archiwalny

Fundacja Kasisi Szymona Hołowni pomoże dzieciom z Zambii

Rozmiar tekstu:

Publicysta Szymon Hołownia założył Fundację Kasisi, aby pomagać siostrom służebniczkom Maryi Niepokalanej w prowadzeniu domu dla 250 osieroconych i chorych dzieci w Kasisi w Zambii. Sierociniec działa wyłącznie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli i nie ma żadnego wsparcia ze strony państwa zambijskiego.

- Byłem w Kasisi już wielokrotnie i patrząc na heroizm z jakim siostry codziennie zabiegają o to, aby dzieciaki miały zapewnione nie tylko jedzenie, dach nad głową, lekarstwa, ale też opłaconą szkołę, wszystkie niezbędne zabiegi, a gdy dorosną – pomoc w znalezieniu pracy, mogę powiedzieć, że w Kasisi oddycha się wiarą przez skórę. To chrześcijaństwo w czystej postaci! – podkreśla Hołownia.

- - - - -   o g ł o s z e n i e   w ł a s n e  - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  www.sklep.misyjnedrogi.pl  - - - - - - - - - - - -

Podstawą działania Fundacji jest modlitewny i finansowy „crowdfunding”, polegający na tym, że Fundacja organizując wsparcie dla Kasisi będzie prosić wielu o niewiele. - Zlecenie stałe na dziesięć (jak kogoś stać – dwadzieścia czy pięćdziesiąt) złotych miesięcznie i dziesiątka różańca dziennie za dzieciaki i za siostry to wszystko, czego potrzeba nam do szczęścia – dodaje Hołownia.

Działaniom Fundacji przyświeca idea, że „świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego”. - Chcemy pokazać poprzez naszą Fundację, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając coś komuś zyskuje się kompletnie nowy świat. My możemy podzielić się z dziećmi z Kasisi tym, co mamy, one podzielą się z nami. A Kasisi to miejsce kipiące życiem i szczęściem, szczęśliwa wspólnota sióstr i szczęśliwe dzieci. Nie zawsze zdrowe, prawie zawsze pod finansową kreską, ale promieniujące takim szczęściem, że absolutnie każdy kto tu przyjeżdża, myśli tylko o tym, kiedy będzie mógł tu wrócić – mówi Hołownia.

Już wkrótce wystartuje pełna wersja strony Fundacji www.fundacjakasisi.pl, na której znajdą się różne projekty pomocy dla Kasisi. Natomiast już dziś można dołączyć do Fundacji za pośrednictwem jej profilu na FB, aby aktywnie współtworzyć powstające w jej ramach inicjatywy i projekty.

| Inne

intencje gregoriańskie

Studnia morondava madagaskar misje oblaci

Polecamy:

2685305
DzisiajDzisiaj1122
WczorajWczoraj2567
TygodniowoTygodniowo17064
MiesięcznieMiesięcznie58390
WszystkieWszystkie2685305
54.159.200.65
15.jpg

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: